Polecamy - Misja Szalom - przyjaciele Izraela z Krakowa

 Szukaj 
Idź do spisu treści

Menu główne:

Polecamy

MISJA

Wiadomości
_________________
Modlitwa
_________________
Spotkania
_________________
Dzień Izraelski
_________________
Goście
_________________
Współpraca
_________________
Polecamy
_________________
Zachęcamy
_________________
Wycieczki
_________________
Konkurs
_________________

_________________


Światowy Dzień Modlitwy
O Pokój Dla Jerozolimy


Co roku, w 1-szą niedzielę października, ponad 175 państw i narodów (setki milionów ludzi na całym świecie) łączy się razem w modlitwie o miasto Jeruzalem, państwo Izrael i wszystkich jego obywateli – w modlitwie o pokój dla Jerozolimy. W ciągu tylko kilku ostatnich lat ta modlitwa skupiona na Izraelu stała się największym wydarzeniem modlitewnym w historii.

CEL
Ten szczególny dzień w roku został ustanowiony by wzbudzić globalną świadomość i wstawiennictwo dla Bożych celów w Izraelu, pamiętając że jest to krytyczna godzina w historii ludzkości, a nasza modlitwa ma wielkie znaczenie.

WIZJA
Globalne, trwałe, żarliwe i świadome wstawiennictwo o Boże plany i cele dla Jerozolimy i wszystkich jej mieszkańców. Celem – dzięki Bożej łasce – jest w tym szczególnym dniu zgromadzić co najmniej 175 krajów i 300 milionów wierzących, którzy będą modlić się o pokój dla Jerozolimy.

HISTORIA
Wszystko rozpoczęło się w 2002 r. podczas spotkań z czołowymi politykami oraz przywódcami religijnymi z Izraela oraz USA. Ta idea jest obecnie największym ruchem modlitewny tego typu na świecie z aktywnym wsparciem ponad 1000-ca liderów wśród ewangelicznych chrześcijan na całym świecie.

DLACZEGO POWINNIŚMY STANĄĆ PRZY IZRAELU ?
Izrael jest krajem, o którym Bóg mówi - jednoznacznie, proroczo i wielokrotnie w Biblii - "To jest moje" czy też „Należy do mnie” lub „Mój”. Bóg mówi w ten sposób tylko o Izraelu – nie odnosi się tak do żadnego innego narodu na Ziemi. Izrael (Jerozolima) został ustanowiony, aby być światłem dla pogan. Kościół od swojego powstania był faktycznie całkowicie żydowski i tak pozostało do momentu, gdy Ewangelia zaczęła się rozprzestrzeniać. Ostatecznie dotarła do Antiochii, gdzie powstała pierwsza społeczność nie-żydowska, Antiochii która stała się bazą do rozprzestrzeniania się Ewangelii na cały świat.

Źródło: http://www.daytopray.com/Europejska Koalicja na rzecz Izraela


Europejska Koalicja na rzecz Izraela (ECI) jest wspólną inicjatywą największych międzynarodowych chrześcijańskich pro-izraelskich organizacji działających w Europie, do zwracania uwagi na narastający antysemityzm i anty-syjonizm w Europie.
Koalicja została oficjalnie zawiązana 02 marca 2004 w Brukseli, chociaż organizacje partnerskie współpracowały już ze sobą od kilku lat tworząc sieć.
ECI pragnie informować członków Parlamentu Europejskiego i innych przywódców politycznych w Brukseli oraz pozostałych stolicach europejskich o złożonych realiach konfliktu na Bliskim Wschodzie poprzez uznanie prawa Izraela - jako jedynej demokracji w regionie - do istnienia w bezpiecznych granicach.
Aby osiągnąć ten cel ECI publikuje krótkie informacje i inne dokumenty w Izraelu, Europie i na Bliskim Wschodzie. ECI organizuje również regularne konferencje i seminaria w Brukseli i innych miejscach w celu promowania bliższych relacji i porozumienia między Izraelem i Unią Europejską, jak również prowadzi edukację na temat długiej i tragicznej historii antysemityzmu na naszym kontynencie.

źródło: http://www.ec4i.org/Operacja Exodus - E.E.F.I. Ebenezer


Służba Ebenezer (Operacja Exodus) jest częścią międzynarodowej fundacji chrześcijańskiej o nazwie "Ebenezer Emergency Fund International" z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Działalność fundacji to pomoc narodowi wybranemu w powrocie do Izraela. Jedną z gałęzi EEFI jest bezpośrednio służba Operacja Exodus, której wizję można wyrazić poprzez następujące słowa: "Operacja Exodus jest instrumentem Pana w pomocy i zachęcaniu Żydów do powrotu do Izraela z ziem północy i ze wszystkich narodów oraz ogłaszania celów Królestwa Bożego związanych z ich powrotem."

Historia EEFI rozpoczęła sie w 1982 roku, kiedy Bóg powołał szwajcarskiego biznesmena Gustava Schellera do realizacji swojego planu sprowadzenia Żydów z powrotem do Izraela. Słowo Pana mówiło o sprowadzeniu ludzi z "kraju północnego", co oznaczało wówczas głównie tereny byłego Związku Radzieckiego.
Jedną z gałęzi EEFI jest bezpośrednio służba Operacja Exodus, której wizję można wyrazić poprzez następujące słowa: "Operacja Exodus jest instrumentem Pana w pomocy i zachęcaniu Żydów do powrotu do Izraela z ziem północy i ze wszystkich narodów oraz ogłaszania celów Królestwa Bożego związanych z ich powrotem." Wizja ta jest wypełniana poprzez bezpośrednią i praktyczną pomoc w organizacji transportu osób wyjeżdżających do Izraela - załatwianiu niezbędnych dokumentów emigracyjnych, finansowaniu i kupowaniu biletów, transportowaniu bagażu itp.
Druga gałąź działalności to pomoc humanitarna Ebenezer Aid Fund, obejmująca przede wszystkim tereny dawnego ZSRR oraz Afryki. Od roku 2006 działa też biuro w Jerozolimie zajmujące się wspieraniem "olim"- żydowskich imigrantów przybywający do Izraela - po przyjeździe i osiedleniu się w Izraelu.
Fundacja EEFI powstała w 1991 roku i dotychczas pomogła ponad 120 tysiącom osób w dokonaniu "aliji", czyli powrotu do swojej ziemi - Izraela.


źródło: http://kanaan.org.pl/grupy-sluzby-podstrona/stowarzyszenie-ebenezer/


Służbę w Polsce prowadzi Kościół CCh Kanaan we Wrocławiu, a koordynatorem krajowym Fundacji Ebenezer jest Piotr Skoczylas.Back To Jerusalem


"
Powrót do Jerozolimy"
to Chiński ruch często mylony z ewangelizacją żydowskiej Jerozolimy.

Prawdziwym celem Kościoła w Chinach jest ewangelizacja niezbawionych narodów na drodze od wschodnich prowincji Chin do Jerozolimy. Ta wizja narodziła się w latach dwudziestych (1920) i od tego czasu Kościół w Chinach przeszedł długą drogę oraz wielkie prześladowanie przygotowując się do wypełnienia tej wizji i Wielkiego Nakazu Misyjnego.

Wyznanie Wiary
ich celem jest informowanie i rzucenie wyzwania Chrześcijanom na całym świecie, by stanąć razem z Chińskim Kościołem w modlitwie i wszelkiej pomocy by mogli zanieść Ewangelię do Muzułmanów, Buddystów i Hindusów na całym świecie, w tym także w Jerozolimie.

Ponad 50 krajów począwszy od północnej Afryki aż do południowo-wschodniej Azji jest celem ewangelizacyjnym dla BTJ :
Afganistan, Algieria, Azerbejdżan, Bahrajn, Bangladesz, Bhutan, Brunei, Kambodża, Komory, Dżibuti, Egipt, Gambia, Gwinea, Indie, Iran, Irak, Izrael, Japonia, Jordania, Kazachstan, Kuwejt, Kirgistan, Laos, Libia, Malediwy, Mali, Mauretania, Mongolia, Maroko, Birma, Nepal, Niger, Korea Północna, Oman, Pakistan, Katar, Palestyna, Arabia Saudyjska, Senegal, Somalia, Syria, Tadżykistan, Tajlandia, Tunezja, Turcja, Turkmenistan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Uzbekistan, Wietnam, Jemen.

Źródło: http://www.backtojerusalem.com/

 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego